Top
مجتمع پسرانه سپهر شامل دو ساختمان مجزا یکی مخصوص مقطع دبستان و دیگری مخصوص مقاطع متوسطه می باشد که در زیربنایی حدوداً 3000 متر مربعی واقع شده اند.
 
دو حیاط مجزا، 16 کلاس آموزشی، دو کتابخانه، لابراتوار رایانه و زبان انگلیسی، دو نمازخانه، کارگاه، آزمایشگاه، سالن ناهارخوری و اجتماعات، اتاق بهداشت، سالن ملاقات، 8 دفتر اداری و دو سرویس بهداشتی و آبخوری مجزا، از فضاهای قابل ذکر مجتمع آموزشی سپهر است.
 
حیاط های مجتمع پسرانه
فضای حیاط مختص مقاطع متوسطه مساحتی بالغ بر 800 متر مربع و فضای حیاط دبستان مساحتی بالغ 700 متر مربع را به خود اختصاص داده اند.
 
کلاس های آموزشی
کلاس های آموزشی مجتمع پسرانه سپهر با شرایط نوری استاندارد و دارای امکانات آموزشی سمعی و بصری می باشد که بسته به مساحت کلاس از 16 تا 25 دانش آموز را در خود جای داده اند.
 
کتابخانه ها
کتابخانه های این واحد آموزشی طبق استانداردهای هر گروه سنی طراحی شده و سعی شده است تا بهترین فضا برای ترغیب دانش آموزان به کتاب و کتابخوانی طراحی و استفاده گردد.
در مقطع دبستان 1500 کتاب در موضوعات مختلف این گروه سنی و در مقاطع متوسطه 2200 کتاب ویژه ی این دانش آموزان تهیه شده و در دست استفاده است.
 
لابراتوار رایانه و زبان انگلیسی
نظر به جایگاه پر اهمیتی که وسایل الکترونیکی در آموزش های امروز دارد و پیشرفت علم رایانه و فناوری اطلاعات، سعی شده است تا فضایی مطابق با استانداردهای آموزش الکترونیک ایجاد گردد تا دانش آموزان بتوانند همگام با رشد فضای الکترونیک، از آموزش های لازم برخوردار شوند.
لابراتوار رایانه و زبان انگلیسی با 20 سیستم رایانه طراحی شده است تا هر دانش آموز بتواند به صورت کلاینت مجزا تعریف شده و یک کلاس الکترونیک را تجربه کند.
 
نمازخانه ها
نماز به عنوان اصلی ترین رکن ایمان، جایگاهی رفیع در آموزش های پرورشی و دینی مجتمع پسرانه سپهر دارد و در همین راستا سعی شده است تا فضایی معنوی و درخور برای این امر مهیا شد تا دانش آموزان با امنیت روانی و روحی کامل، این فریضه ی الهی را برپا دارند.
 
کارگاه حرفه و فن
کارگاه حرفه و فن در بخش متوسطه به منظور آشنایی دانش آموزان با حرف مختلف و تجربه ی کار با ابزارآلات گوناگون تجهیز شده است و همه ساله فعالیت های آموزشی و علمی ارزشمندی در این فضا رخ می دهد.
 
آزمایشگاه
آزمایشگاه مجتمع پسرانه سپهر در فضایی بالغ بر 90 متر مربع با انواع تجهیزات و موادهای مختلف آماده ی استفاده ی دانش آموزان است تا ایشان بتوانند انواع آزمایش ها و فعالیت های علمی را تجربه کرده و به کمک مشاهده و آزمایش، یادگیری خود را تثبیت کنند.
 
سالن چند منظوره
سالن چند منظوره مجتمع پسرانه سپهر با فضایی بالغ بر 120 متر مربع، علاوه بر استفاده به عنوان فضای ناهارخوری روزانه ی دانش آموزان، به جهت اجتماعات و امتحانات نیز استفاده می شود .
 
اتاق بهداشت
مجتمع پسرانه سپهر با رویکردی هدفمند، سلامت کلی دانش آموزان را رصد کرده و در زمان بندی های متناوب، در طول سال دانش آموزان را از هر لحاظ معاینه کرده و پرونده ی آنان را از لحاظ پزشکی تکمیل می کند تا روند رشد دانش آموزان به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.
 
سالن ملاقات
سالن ملاقات که از فضاهای جدید التاسیس مجتمع پسرانه سپهر می باشد، فضایی زیبا و آرام را به دور از هیاهوی کلاس و دانش آموز ایجاد کرده است تا مراجعین و اولیای گرامی با طیب خاطر با مسئولین مدرسه ملاقات داشته و نتیجه ی رضایت بخشی را در هر ملاقات کسب کنند.
 
به طور کلی در نظام ساختمانی مجتمع پسرانه سپهر سعی شده است تا همه چیز مطابق با استانداردهای آموزش و حتی فراتر از آن باشد تا دانش آموز در فضایی آرام به دور از هرگونه تنش و اضطراب بتواند فعالیت های آموزشی و پرورشی خود را به سرانجام برساند.
باور داریم که مدرسه، خانه ی دوم فرزندان ماست و امیدواریم میزبانان خوبی برای آنان باشیم.